More

  ЗГРАДАТА Е ОСВЕТЛЕНА ВО СИНО МНР со илуминација одбележува „75 години НАТО“

  spot_img

  Зградата на МНР вчера и денеска е осветлена во сино по повод одбележувањето на 75 години од формирањето на Алијансата, како и одржувањето на НАТО Самитот во Вашингтон, соопшти денеска МНР.

  Република Северна Македонија, додаваат оттаму, е кредибилен НАТО сојузник со активен придонес во зајакнувањето на колективната безбедност и зачувувањето на трансатлантската стабилност.

  „Заедно со нашите сојузници во Алијансата стоиме обединети во определбата за одбрана на споделените демократски вредности и заложбите за траен мир и просперитет“, велат од Министерството за надворешни работи и надворешна трговија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img