More

  Земјотрес во Грција, недалеку од Родос

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во морското подрачје, во непосредна близина на грчкиот остров Родос.

  Епицентарот на земјотресот бил на 16 километри североисточно од градот Родос, на длабочина од 45 километри, јавува ТВ ЕРТ.

  Земјотресот е почувствуван и на брегот на Турција, вели Катимерини.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img