More

  Земјотрес во близина на Риека

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Хрватска, јавува ЕМСЦ.

  Земјотресот е регистриран во 4 часот и 26 минути во близина на Риека, на длабочина од еден километар.

  Граѓаните на веб-страницата на ЕМСЦ напишаа дека го почувствувале земјотресот, додека некои се разбудиле од сон.

  „Одекна како бомба“,  „Пукаа ламинатни подови и мебел“, „Добро се затресе“, се дел од коментарите на граѓаните.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img