More

  Земјотрес регистриран попладнево во Штип

  spot_img

  Земјотрес со епицентар во близина на Штип попладнево е регистриран во Македонија. Според првичните информации на ЕМСЦ, јачината на земјотресот е 2,5 степени по Рихтер, а длабочината е 10 километри.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img