More

  Запознајте ги 3-те најфлертувачки хороскопски знаци

  - Advertisement -

  Во текот на летото, многу луѓе малку се опуштаат и се чини дека е совршено годишно време за флертување. Некои го прават тоа без двоумење, други потешко.

  Според астролозите, склоноста кон флерт е под влијание на денот на раѓање, па поединечни луѓе тешко можат да му одолеат. Три хороскопски знаци се сметаат за најфлертувачки.

  Лав
  Тие се сметаат за вистински мајстори на флертувањето. Тие се шармантни по природа, а по изглед впечатливи луѓе, кои привлекуваат многу погледи при влегувањето во собата. Тоа е нивниот шарм што го користат во флертувањето. Ова е нешто природно за нив, па не користат трикови. Тие се љубезни и пријателски луѓе кои можат да се вклучат во разговор со речиси секого. Меѓутоа, кога некој ќе им го привлече вниманието, ќе оди чекор понатаму – со долги погледи, невини задевања и купишта комплименти. Флертувањето е, така да се каже, лежи во нивната лулка. Добро ги знаат границите на вкусот и ги земаат во предвид, за да не се оттргнат како нападни, туку забавни и слатки.

  Шкорпија
  Тие се интензивни луѓе на кои е навистина тешко да им се одолее. Изгледот им е привлечен, а погледот продорен и директен. Тие се опкружени со воздух на мистерија, поради што на прв поглед им се допаѓаат на многу луѓе. Се смета дека скорпиите имаат силна интуиција, па на неа ќе се потпираат и при флертувањето. Ќе знаат што најмногу ќе ги допре оние што им се допаѓаат и со задоволство ќе го искористат тоа. Ќе знаат да разбудат интерес кај личност која им паѓа во очи, а и да ја одржуваат – добро им доаѓа таинственоста. Скорпиите нема веднаш да откријат сè за себе, претпочитајќи да се препуштат на бавното откривање.

  Близнаци
  Поединците родени во овој хороскопски знак се многу дружељубиви и разиграни луѓе, па нивното друштво е секогаш забавно. Сакаат да флертуваат, понекогаш тоа го прават потсвесно, бидејќи уживаат во вниманието на другите луѓе. Секогаш ќе знаат да го дадат вистинскиот комплимент, кој брзо ќе ја шармира личноста која им се допаѓа. Тие се искрени, а исто така и нивното флертување – нема да си играат криенка, веднаш ќе им дадат до знаење на #поврзани-вести_0 дека некого ги привлекува. Личноста која им се допаѓа ќе се чувствува прифатена и искрено одлично во нивното друштво.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img