More

  Запленети се марихуана, хероин, амфеатамин, прашкаста материја…

  spot_img

  Во текот на денешната полициска акција на територијата на цела држава приведени се над 20 лица, против кои по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

  При претреси извршени во домови и други простории на над 20 локации во државата беа пронајдени и одземени поголема количина марихуана, стебла канабис, 22 пакувања со хероин, амфетамин, прашкаста материја, грутчеста материја, предмети со остатоци од прашкаста материја, парични средства, две дробилки, три ваги, 29 куршуми од кои 25 со калибар 7,62 х 39 мм и четири куршуми со калибар 38 специјал, a на подрачјето на ОВР Гевгелија беше пронајдена и импровизирана лабораторија за производство на канабис.

  Како што соопшти портпаролот на МВР, Сузана Прањиќ Талевска, на подрачјето на ОВР Гевгелија е пронајдена и импровизирана лабораторија за производство на канабис.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img