More

  Западот да престане да испорачува оружје за Украина

  spot_img

  Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова денеска оцени дека „Мировната формула“ на украинскиот претседател Володимир Зеленски треба да се сведе на прекин на испораката на оружје од Запад за Киев.

  Таа ја коментираше изјавата на високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, дека „без испорака на оружје од Запад, Украина ќе капитулира за две недели“.

  – Неверојатно признание! Еве ја целата „формула за мир“ за вас – крај на западното снабдување со оружје на режимот во Киев, напиша таа на Телеграм.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img