More

  За здраво срце и црн дроб, подобар вид, против висок притисок и артритис

  spot_img

  Таан пастата од сусам е многу популарен намаз коj потекнува од Блискиот исток, каде најчесто може да се најде во бројни јадења. Овој додаток е посебен бидејќи им дава на состојките кои се подготвени со него вкусна нота и побогата текстура.

  Не само што го буди чувството на вкус во вашата уста, туку е и многу здраво. Содржи природни макронутриенти, витамини, аминокиселини и минерали. Благодарение на него, многу лесно можете да ги решите проблемите со варењето и успешно да ја елиминирате надуеноста на цревата. Но, тоа е само мал дел од здравствените придобивки на таан намазот.

  Што содржи таанот?

  Како прво, пастата од сусам содржи калории во умерени количини, поточно, една полна лажица има 89 калории.

  Повеќе за ова на „Арт кујна“.

  Фото: Pexels

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img