More

  Вознемирувачко видео од терористичкиот напад во Израел

  spot_img

  Во терористички напад во трговски центар во Израел, во Кармиел на северот на Израел, две лица се тешко ранети.

  Полицијата соопшти дека напаѓачот, кој во трговскиот центар избоде двајца мажи на возраст од 20 години, е „неутрализиран“.

  Едната од жртвите е тешко повредена, а другата е во животна опасност.

  На видеото, снимено од зграда во трговскиот центар, се гледа како маж напаѓа лице, а потоа војниците отвораат оган кон напаѓачот.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img