More

  Во септември, Квин објавува досега непозната песна од Фреди Меркјури

  - Advertisement -

  Роџер Тејлор и Брајан Меј од групата Квин објавија дека пронашле необјавена песна на бендот во изведба на легендарниот Фреди Меркјури.

  „Најдовме мал скапоцен камен од Фреди, кој малку го заборавивме. Прекрасно е, вистинско откритие. „Мислам дека ќе биде објавено во септември“, рече Тејлор, пренесува NME.

  Насловот на песната ќе биде „Face It Alone“, а Брајан Меј изјави дека песната се „скрила“ на видно место.

  „Многу пати наидовме на тој материјал и помисливме: „Па, навистина не можеме да направиме ништо од ова“. Но, се обидовме повторно и нашиот феноменален тим успеа да спои се во една целина. Прекрасно е и трогателно“, изјави Брајан Меј.

  Од смртта на Меркјури во 1991 година, Квин објави неколку песни во кои се појавува покојниот фронтмен.

  Компилацискиот албум „Queen Forever“, кој ги содржеше заборавените песни на Фреди снимени во осумдесеттите, беше објавен во 2014 година.

  Тагови

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img