More

  Во моментов, најбараните чевли во светот се здобија со популарност на необичен начин

  spot_img

  Апликацијата за купување што ја користат повеќе од 200 милиони луѓе во светот, Lyst, објави листа на најпопуларните модни брендови и производи на пазарот, а според нивното рангирање за третиот квартал од 2023 година, највирален производ е Таби. балетанки од брендот Maison Margiela.

  Балетанките во стилот на Мери Џејн, кои се хит оваа година, чинат 650 евра, а модните експерти долго време ги сметаат за одлична инвестиција, а Lyst објави дека побарувачката за овие чевли во септември се зголемила за 342 отсто.

  Имено, чевлите станаа полн погодок на TikTok во септември, благодарение на љубовната приказна со несреќен крај, Index.Во случај да сте го пропуштиле овој хит, станува збор за виралната приказна „Tabi Swiper“ која целосно полуде на TikTok неколку дена на почетокот на септември.

  Имено, еден дечко од Њујорк ја поминал ноќта со жена која ја запознал на Тиндер, а потоа наводно и ги зел балетанките Таби и подоцна ги вратил. Во меѓувреме се појави приказна дека балетанките и ги подарил на својата девојка, а жената раскажала се на TikTok и така собрала милиони прегледи.

  Приказната го заинтересирала 178 милиони тиктокери, а побарувачката за чевли експлодирала и така балетанки со необична празнина влегле во модната историја.

  Инаку, според листата на Lyst, најпопуларен светски бренд е Miu Miu, додека Loewe падна на второто место. Покрај балетанките на Маргиела, на листата на „најдобри“ производи во последниот квартал се најдоа и моделот Nike x Martine Rose Shox MR4, папучите од Birkenstock Arizona, чевлите Tory Burch со „пирсинг“, патиките New Balance 550 и украсените салонки на Прада. со 3D цвеќиња.

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img