More

  Вилијам и Хари вечерва ќе се појават на исто место! Еве како се ќе изгледа

  spot_img

  Принцот од Велс, Вилијам и војводата од Сасекс, Хари вечерва ќе присуствуваат на настан во чест на нивната покојна мајка, принцезата Дијана, но тие нема да се појават заедно во исто време.

  Вечерва, принцот од Велс ќе одржи краток говор пред толпата во Научниот музеј во Лондон на годишните награди Diana Legacy и ќе ги додели наградите на дваесет добитници, а Хари ќе им се обрати на добитниците на награди преку видео повик од Калифорнија дури откако неговиот брат ја напушти церемонијата..

  Нивното појавување на наградите Diana Legacy беше внимателно планирано за да се осигура дека браќата нема да бидат во собата во исто време, дури и виртуелно, пишува Лондон Тајмс.

  Како што пишува весникот, фактот што одбиваат да се појават заедно на церемонијата доволно говори за раздорот меѓу браќата и нивната врска.

  Наградите Diana Legacy се одржуваат секоја втора година. Потоа наградите им се доделуваат на „исклучителни млади поединци кои ја инспирираат следната генерација да ги следи стапките на Дијана и да направи позитивна разлика во светот“, се вели во соопштението на организаторите на настанот.

  д-р. Теси Ојо, извршен директор на наградите изјави за Тајмс дека е „привилегија да се има поддршка и од принцот од Велс и од војводата од Сасекс, особено кога се одбележува 25-годишнината“. Портпаролот на наградите изјави за Дејли Телеграф дека Хари ќе биде клучен за прославата.

  Тој објасни дека „се планира војводата од Сасекс да има виртуелен разговор со добитниците на наградите по нивното претставување за да ги истакне нивните достигнувања“.

  Вилијам и Хари претходно присуствуваа на наградите заедно, но бидејќи Хари ги напушти своите кралски должности за да започне нов живот во САД со своето семејство и објави книга во која жестоко го критикуваше кралското семејство, браќата повеќе не се појавуваат на настанот заедно.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img