More

  Ветер од над 70 км/час ќе дува во Скопје и неколку други градови

  spot_img

  Во вториот ден од јули ќе имаме променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интезивен пороен дожд, силен ветер (над 70 км/час) и град.

  Минималната температура ќе се движи во интервал од 13 до 23, а максималната од 27 до 35. УВ индексот ќе биде 7.

  Во Скопје променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, во делови од котлината во форма на невреме со интезивен пороен дожд, силен ветер (над 70 км/час) и град. Услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и во раните утрински часови.

  Минималната температура во главниот град ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 31 степени.

  Потоа во среда и во четврток ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен пороен дожд и грмежи и ќе дува умерен северен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img