More

  Украинска армија: Русија истрела 44 ракети и 20 беспилотни летала

  spot_img

  Русија истрела 44 проектили и 20 беспилотни летала кон Украина во нападот утринава, соопшти украинската војска, пренесува АФП.

  Вчера гувернерот на Харковската област Олег Синегубов соопшти дека во руски напад на североистокот на Украина загинало двомесечно бебе, а три жени се повредени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img