More

  Уапсен малолетникот кој до смрт претепа брат на министер во Белград

  spot_img

  Идентификувани се двајца малолетници кои се осомничени дека го претепале Ѓорѓе Мијатовиќ, братот на Војин Мијатовиќ, министер во Владата на Босна и Херцеговина, во паркот на Вождовац во Белград, а еден од осомничените (16) е уапсен.

  Како што дознава српски Блиц, малолетникот е осомничен за тешко убиство и ќе биде изведен на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград.

  Како што е потврдено, малолетници се осомничени дека со неколку удари во главата го удриле Мијатовиќ, кој почина неколку часа подоцна.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img