More

  Уапсен директорот на Агенцијата за спречување на корупцијата во Црна Гора

  spot_img

  Директорката на Агенцијата за спречување на корупцијата (АСК) на Црна Гора, Јелена Перовиќ, денеска е уапсена во акција на Специјалното полициско одделение (СЈО).

  Како што пренесува „Вијести“, службеници на СЈО утрово со налог за претрес влегле во зградата на АСК.

  Перовиќ е уапсен по наредба на Специјалното државно обвинителство.

  СЈО ја блокираше зградата и во тек е претрес, пренесува „Вијести“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img