More

  „Црвените ѓаволи“ поуспешни во градската пресметка со Манчестер сити

  spot_img

  Фудбалерите на Манчестер јунајтед го освоија ФА Купот откако во финалето попладнево на Вембли го совладаа градскиот ривал Манчестер сити со 2:1 (2:0).

  Јунајтед поведе во 30. минута преку Гарначо, а само девет минути подоцна предноста ја удвои Маину по уште една лоша реакција во одбраната на Сити.

  Стрелец на единствениот гол за Сити беше Доку во 87. минута.

  За Манчестер јунјатед ова е 13 трофеј во ФА купот, а прв од 2016 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img