More

  Цистерна се судри со минибус во Украина

  spot_img

  Во судар на цистерна со нафта и минибус во западна Украина денеска загинаа 14 лица, меѓу кои и шестгодишно дете, додека една жена ја преживеа несреќата, соошти Итната помош.

  Според извештаите, достапни на каналот Телеграм, по сударот минибусот се превртел во поле со пченка во регионот Ривне.

  Британските медиуми јавуваат дека брзата помош констатирала дека преживеаната жена се наоѓа во многу тешка состојба.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img