More

  Цените се намалуваат од 1 до 1,5 денари по литар

  spot_img

  Малопродажната цена на бензинот „еуросупер-95“ од полноќ се намалува за 1,50 денари, а на „еуросупер-98, дизелот и на маслото за домаќинство  за 1,00 денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

  Новата цена на „еуросупер- 95 ќе биде 83,00 денари, „еуросупер- 98 ќе се продава за 85,50, дизелот за 73,00, а екстра лесното масло за 72,50 денари за литар.

  За 0,306 денари поевтинува Мазутот М-1 НС  и еден килограм ќе чини 42,629 денари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img