More

  Три потреси вчера во Тетовско и во Гостиварско

  spot_img

  Три земјотреси со јачина од 2,2 до 2,7 степени по Рихтер вчера беа регистирирани во Македонија, а според податоците на ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот е помеѓу Тетово и Гостивар.Земјотресите ги почувствувале само граѓаните кои живеат во повисоките згради.
  Западниот дел од земјата како и неколку други делови викендов беа погодени од невообичаено невреме, проследено со многу обилни дождови и град.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img