More

  Трамп им се обрати на поддржувачите во Охајо

  spot_img

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека доколку не победи на претседателските избори во ноември, тоа веројатно ќе биде крај на американската демократија.

  Говорејќи пред приврзаниците на митинг во Охајо, тој повтори дека неговиот изборен пораз во 2020 година е резултат на измама.

  – Ако не победиме на овие избори, мислам дека во оваа земја веќе нема да ги имате – рече Трамп во Охајо.

  Трамп, кој е обвинет во државата Џорџија дека се обидува да ги поништи резултатите од изборите во 2020 година, оваа недела на републиканските избори освои доволно делегати за да ја добие партиската номинација.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img