More

  Таткото на Меган Маркл доживеа мозочен удар

  - Advertisement -

  Таткото на Меган Маркл, Томасдоживеа тежок мозочен удар, пренесува „Daily Mail“. 77-годишникот бил фотографиран додека го ставале во амбулантно возило во Мексико, од каде наводно бил префрлен на лекување во САД.

  Маркл доживеа мозочен удар само неколку дена пред да отпатува во Лондон за да го прослави платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора, каде што имал намера да се сретне со семејството.

  Маркл не може да зборува по мозочниот удар и ќе биде задржан на лекување некое време. Неколку дена пред ударот имал проблеми и со крвниот притисок кој бил постојано висок.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img