More

    TAG

    Ѕвездата на НБА освои 38.000 поени и му се приближи на Абдул-Џабар

    Ѕвездата на НБА освои 38.000 поени и му се приближи на Абдул-Џабар

    Ѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс стана само вториот играч во историјата на НБА-лигата кој достигнал 38.000 поени во кариерата. На средбата со Филаделфија...

    Latest news