More

    TAG

    Викендов на подрачјето на Куманово изречени вкупно 120 санкции

    Викендов на подрачјето на Куманово изречени вкупно 120 санкции, 60 за брзо возење

    Во текот на изминатиот викенд, полициски службеници од Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните прописи, при што...

    Latest news