More

    TAG

    Велешанката Илоска се изјасни за убиството

    Велешанката Илоска се изјасни за убиството

    Утрово, во Основниот суд Велес започна судењето на Павлинка Илоска која се товари за кривично дело „убиство во миг“. Таа пред судот кажа дека не...

    Latest news