More

    TAG

    Телефонски разговор на Џинпинг со Путин

    Телефонски разговор на Џинпинг со Путин

    Кинескиот претседател Си Џинпинг за време на денешниот телефонски разговор му рекол на рускиот претседател Владимир Путин дека сите страни треба да работат на...

    Latest news