More

  TAG

  струја

  Бектеши: Заедно со Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) работиме во насока да се врати евтината дневна тарифа за електрична енергија од 1 јули годинава

  Заедно со Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) работиме во насока да се врати евтината дневна тарифа за електрична енергија од 1 јули годинава, имајќи...

  Украина отвора засолништа со греење, струја, вода и интернет

  Украинската влада вчера вети дека ќе изгради засолништа во кои ќе има греење, вода и електрична енергија, предупредувајќи ги граѓаните да штедат енергија за...

  Бислимоски: Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија

  Превземавме и ќе допреземеме одреден сет на мерки со цел да избегнеме зголемување на цената на електричната енергија. Да видиме каде сме, што сме,...

  Струја, гас, обновливи извори: ЕК објави предлози за мерки за енергетската криза

  Во средата, претседателот на Европската комисија предложи ограничување на приходите на енергетските компании кои не користат гас за производство на електрична енергија и пренасочување...

  Трајковски: И покрај драматичните поскапувања на струјата, паметното греење со клима инвертери сепак е најисплатливо

  И покрај драматичните поскапувања на струјата, паметното греење со клима инвертери сепак е најисплатливо, покажуваат пресметките на битолскиот професор Дејан Трајковски. Тој направил споредба на...

  Бислимоски: Електродистрибуција ќе мора најмалку 4 пати годишно да ги чита струјомерите

  Електродистрибуција ќе мора најмалку 4 пати годишно да ги чита струјомерите, изјави директорот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски денеска по средбата со...

  Главниот град Скопје во мрак, од ЕВН не даваат никаков одговор?!

  Скопје во мрак,десетина скопски општини останаа без струја!Аеродром ,Кисела Вода, карпош,Мичурин,Автокоманда и други места граѓаните немаат електрична енергира.Во текот на денот на повеќе наврати...

  Latest news