More

    TAG

    Спречен атентат врз Зеленски - Главата на украинскиот претседател требало да биде подарок за Путин

    Спречен атентат врз Зеленски – Главата на украинскиот претседател требало да биде подарок за Путин

    Украинските разузнавачи соопштија дека спречиле руски заговор за атентат на претседателот Володимир Зеленски. Украинската служба за државна безбедност (СБУ) објави дека фатила руски агенти...

    Latest news