More

  TAG

  Силен земјотрес со јачина од 5

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди јужна Грција

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди јужна Грција, потресувајќи згради и куќи. Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC) беше преплавен...

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска погоди област во близина на северниот брег на Чиле

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска погоди област во близина на северниот брег на Чиле. Епицентарот на земјотресот бил на...

  Силен земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер го погоди денеска мексиканскиот регион Гереро

  Силен земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер го погоди денеска мексиканскиот регион Гереро, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Потресите се почувствувани и во...

  Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ги погоди грчките острови Кефалонија и Закинтос

  Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ги погоди грчките острови Кефалонија и Закинтос. Од силината на земјотресот, пренесува Телеграф, дел од карпа...

  Latest news