More

    TAG

    Силен земјотрес ја погоди Јапонија

    Силен земјотрес ја погоди Јапонија

    Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Јапонија, јавува EMSC. Земјотресот е регистриран во 12:16 часот по локално време. Потресот се...

    Latest news