More

    TAG

    Шеснаесетти февруари ќе биде прогласен за Ден на националното единство

    Шеснаесетти февруари ќе биде прогласен за Ден на националното единство

    Задутре, односно среда, на 16 феруари би можел да биде датумот за руската окупација на Украина, вели украинскиот претседател Володимир Зеленски во свое видео-обраќање...

    Latest news