More

  TAG

  северен тек

  Русија испрати порака до САД

  Соединетите држави треба да се обидат да докажат дека не стојат зад уништувањето на гасоводот „Северен тек“ што ја поврза Русија со Западна Европа,...

  Саботажа на гасоводот Северен тек: Кој е рускиот, а кој американскиот мотив?

  Надворешно-политичкиот аналитичар Бранимир Видмаровиќ во Ново дан ја коментираше актуелната состојба на бојното поле во Украина. Тој се осврна и на желбата на Украина...

  Швеѓаните нашле и четврто оштетување на Северниот тек

  Шведската крајбрежна стража наводно открила четврто истекување гас на гасоводот Северен тек. Крајбрежната стража соопшти дека го лоцирала истекувањето откако два цевководи што воделе од...

  Цената на гасот во Европа нагло порасна, трговците стравуваат за снабдување

  Цените на плинот силно пораснаа во вторник на европските пазари, поттикнати од стравувањата од недоволно снабдување поради штрајкот на нафтените работници во Норвешка и...

  Во случај на инвазија на Украина од страна на Русија ,западот спремен со резервни ригорозни санкции!!!

  Западните земји и Јапонија во вторникот ја казнија Русија со нови санкции поради нејзината одлука да испрати војници во сепаратистичките региони во источна Украина...

  Latest news