More

  TAG

  реакција

  ВМРО-ДПМНЕ: Во Гимназијата ниту се укинати малите одмори помеѓу часовите, ниту е вистина информацијата за недисциплина на учениците

  Левица како продолжена рака на СДСМ стана главен ширач на лаги и дезинформации мислејќи дека така ќе биде поинтересна за охриѓани. Опседнати со ВМРО-ДПМНЕ и...

  Реакции на ЗНМ и АВМУ за етикетирањето на Телма и Алфа од страна на Али Ахмети

  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и Здружението на новинарите на Македонија најостро ја осудуваат вчерашната изјава на претседателот на ДУИ Али Ахмети...

  ВМРО ДПМНЕ Охрид:СДСМ единствено се способни за враќање на нивните долгови и исплаќање на високи камати преку договарање во четири очи!

  Со ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот Д-р Кирил Пецаков промените во Охрид се видливи. Започнаа многу подобри денови во раководењето со Охрид преку проекти што носат...

  ОПШТИНА ОХРИД :Драги господа од СДСМ,заврши времето на популистички изјави и евтин маркетинг. Тоа и Охриѓани ви го кажаа на последните локални избори.

  Жално и крајно не сериозно е тоа што СДСМ Охрид не се обиделе нити точно да ги пребројат 100те дена од мандатот, а камо...

  Latest news