More

    TAG

    Рама ги укина царинските такси за увоз

    Рама ги укина царинските такси за увоз

    Албанскиот премиер Еди Рама  попладнево изјави дека Албанија ќе ги укине сите царински такси за увозот од Косово, почнувајќи од земјоделските производи, јави дописникот...

    Latest news