More

    TAG

    Путин и Шолц седнаа на белата маса

    Путин и Шолц седнаа на белата маса

    Рускиот претседател Владимир Путин го седна германскиот канцелар Олаф Шолц на крајот од масата, долга шест метри, на денешната средба во Кремљ, посветена на...

    Latest news