More

  TAG

  пронајдени оружје и муниција

  Претрес во Скопје, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

  Денеска (18.05.2023), полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(35) од Скопје. При претрес во негови простории...

  Претрес во Охрид, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

  На 08.02.2023 во 16.15 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Т.(36) од Охрид. При претрес во неговиот дом, извршен со...

  Претрес во Кривогаштани, пронајдени оружје и муниција, приведени две лица

  На 23.02.2022 во 15.30 часот, полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани го лишиле од слобода З. К.(32) од Кривогаштани. При претрес во неговиот дом,...

  Претрес во скопско, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

  Денеска (08.02.2022), полициски службеници од Единица за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ч.(62) од с.Љубанци, скопско....

  Latest news