More

  TAG

  пронајден кокаин

  Претрес во Битола, пронајден кокаин

  На 01.06.2022 во 09.40 часот полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода С.Д.(18) од Битола. При претрес во неговиот дом...

  Приведени тројца дилери во Гостивар, пронајден кокаин

  На 16.04.2023 во 22.00 часот од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар на ул."Илинденска" во Гостивар од слобода се...

  Претрес во Куманово, пронајден кокаин, приведено едно лице

  На 12.04.2023 во 21.00 часот, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода А.А.(53)...

  Претрес во Скопје, пронајден кокаин, приведен дилер

  На 28.02.2023 во 17.15 часот на ул.„Никола Русински“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје и Единицата за недозволена трговија...

  Latest news