More

  TAG

  приведено едно лице

  Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 28.11.2023 во Кичево, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево го лишиле од слобода Л.Ј.(28) од Кичево. При претрес во неговиот...

  Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведено едно лице

  Вчера (14.11.2023) во 16.35 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот гостиварец В.Н.. При претрес во...

  Претрес во скопско Ласкарци, пронајден пиштол, приведено едно лице

  Денеска (14.11.2023) во с.Ласкарци, скопско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода Х.Б....

  (фото) Претрес во тетовско, пронајдено оружје и муниција, приведено едно лице

  На 13.11.2023 во 15.00 часот во с.Мала Речица, тетовско, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...

  Претрес во Тетово, пронајдени пушка, пиштол и муниција, приведено едно лице

  На 19.09.2023 околу 17.15 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово во координација и содејство со Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за...

  Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 17.08.2023 во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го привеле Т.А.(28) од Велес, со привремен престој...

  Претрес во кичевско, пронајдени рамки за автоматска пушка и муниција, приведено едно лице

  На 15.08.2023 во 18.20 часот во с.Лисичани, кичевско, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода И.Б.(29) од истото село. При претрес во...

  Претреси во Скопје, приведено едно лице, дел од криминална група која изврши тешка кражба

  По преземени оперативни мерки и активности, полициски службеници од СВР Скопје открија криминална група која на 25.07.2023 изврши тешка кражба во дом на ул.„Ловќенска“,...

  Претрес во Кондово, пронајдени дрога, пушка и куршуми, приведено едно лице

  Денеска (26.07.2023), полициски службеници од Единицата недозволена трговија при СВР Скопје во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје...

  Претрес во Кондово, пронајдени дрога, пушка и куршуми, приведено едно лице

  Денеска (26.07.2023), полициски службеници од Единицата недозволена трговија при СВР Скопје во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје...

  Latest news