More

  TAG

  приведени две лица

  Претрес во Велес, приведени две лица

  На 26.12.2023 во Велес, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес ги лишиле од слобода 30-годишната М.А....

  Претрес во Штип, пронајдени различни видови дрога, приведени две лица

   На 05.12.2023 во 06.30 часот во Штип, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Штип ги лишиле од...

  Претрес во Гостивар, приведени две лица, пронајдени кокаин и марихуана

  Вчеравечер (15.11.2023) околу 22.00 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи во Гостивар ги лишиле од слобода 23-годишниот гостиварец С.Т....

  Расчистено разбојништво во Гевгелија, приведени две лица, одземеното вратено на сопственичката

  Полициската станица Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.Б.(45) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ и против Д.Џ.(36) од...

  Претреси во Битола, пронајдена дрога, приведени две лица

  На 15.10.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола во координација со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија...

  (Видео) Претреси во гевгелиско, пронајдени поголемо количество оружје и муниција, приведени две лица

  Денеска (04.05.2023), полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за недозволена...

  Приведени две лица, превезувале огревно дрво без документи

  На 19.03.2023 околу 20.00 часот, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.А.(25) од Скопје и Н.Ќ.(47) од с.Страхојадица, скопско....

  Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога, приведени две лица

  На 14.03.2023 во 15.45 часот во Гевгелија полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија ги лишиле од слобода К.П. (42) од Гевгелија и...

  Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

  На 15.02.2023 во 13.40 часот во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола - ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Ф.Ј.(21) и 17-годишник, двајцата од...

  Претрес во Кавадарци, пронајден хероин, приведени две лица

  На 19.01.2023 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Велес - ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода О.Б.(39) и А.М.(42), двајцата од Кавадарци, поради...

  Latest news