More

  TAG

  Приведен крадец од Штип

  Приведен крадец од Штип, сторил кривично дело во Гостивар

  На 30.05.2023 околу 17.30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 18-годишниот Н.А....

  Приведен крадец од Штип, расчистени 9 кривични дела

  На 09.02.2022 во 13.00 часот полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода М.Ј.(18) од Штип, со престојувалиште во Радовиш. Тој...

  Latest news