More

  TAG

  приведен дилер

  Претрес во струмичко, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 14.05.2024 во 16.30 часот во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.К.(45) од село Добрејци. При претрес...

  Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 13.03.2024 во 11.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.А.(40) од Охрид. При претрес во неговиот дом,...

  Претрес во Куманово, приведен дилер, пронајдена дрога

  На 07.03.2024 во 21.00 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од...

  Претрес во Тетово, приведен дилер

  На 05.03.2024 околу 14.15 часот на улица „Радован Цониќ“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 20-годишниот тетовец Е.О.. При...

  Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 08.01.2024 во 16.15 часот полициски службеници од ОВР-Кавадарци го лишиле од слобода О.Н.(27) од Кавадарци, затоа што при преглед кај него биле пронајдени...

  Претрес во Штип, приведен дилер

  На 07.11.2023 во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода А.Ј.(23) од Штип. При претрес извршен од полициски службеници од...

  Претрес во Струмица, приведен дилер

  На 01.11.2023 во 06.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(19) од Струмица. При претрес...

  Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 30.10.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола - ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.Г.(35) од Прилеп. При претрес во неговиот дом,...

  Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведен дилер

  Денеска (19.10.2023) околу 02.30 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Е.З.(26) од Кичево. При претрес во неговиот...

  Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 03.10.2023 во 06.45 часот на подрачје на Ѓорче Петров, од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од...

  Latest news