More

  TAG

  принцот Вилијам

  Можеби принцот Вилијам е идниот крал, но принцот Хари доби поголемо наследство од кралицата мајка

  Кралското семејство се сеќаваше на 22-годишнината од смртта на кралицата мајка, Елизабет Боус-Лион, сопруга на кралот Ѓура Шести. и мајка на кралицата Елизабета Втора....

  Принцот Вилијам беше фатен на камера како ја коментира сопругата Кејт, кралските фанови се настрана: „Се надевам дека ќе го види ова!“

  Принцот Вилијам на последното официјално излегување со обожавателите го коментираше изгледот на неговата сопруга Кејт Мидлтон. Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт при...

  Вилијам и Хари имаат нераскинлива врска поради траума од минатото, еве зошто тврдат дека се тука еден за друг засекогаш

  Кралскиот експерт тврди дека принцот Вилијам и принцот Хари засекогаш ќе имаат нераскинлива врска поради она низ што поминале во животот.Принцот Хари и принцот...

  Latest news