More

    TAG

    Претседателот на Северна Кореја тајно патува за Русија

    Претседателот на Северна Кореја тајно патува за Русија

    Јужнокорејскиот информативен канал ИТН (YTN) повикувајќи се на неименувани владини претставници објави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун најверојатно се упатил кон Русија, каде ќе...

    Latest news