More

    TAG

    Претседателот на Франција

    Претседателот на Франција, Емануел Макрон ја одложи посетата на Украина поради безбедносни причини

    Претседателот на Франција, Емануел Макрон ја одложи посетата на Украина поради безбедносни причини, соопшти Елисејска палата.  Исто така е одложен и Француско-украинскиот бизнис совет „Медеф...

    Latest news