More

  TAG

  Претрес во Битола

  Претрес во Битола, пронајдена дрога

  На 14.05.2024 во 18.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода П.П.(42) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

  Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 31.01.2024 во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода  А.К.(39) од Битола. При претрес во домот и просториите, кои ги...

  Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведени 5 дилери

  На 17.01.2024 во Битола, полициски службеници од криминалистичка полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Б.А.(20), В.Ј.(23), Г.Р.(20), Ј.Д.(20) и еден малолетник, сите...

  Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 28.06.2023 полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Н.И.(62) од Битола. Имено, по претходно издадена наредба од Основен суд...

  Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 26.06.2023 полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода В.Р.(40) од Битола. При претрес во неговиот дом во Битола,...

  Претрес во Битола, пронајден кокаин

  На 01.06.2022 во 09.40 часот полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода С.Д.(18) од Битола. При претрес во неговиот дом...

  Latest news