More

    TAG

    Поздрав до сите Македонци кои се свесни за своите корени и имаат достоинство

    Поздрав до сите Македонци кои се свесни за своите корени и имаат достоинство

    Најпознатиот македонски пијанист, Симон Трпчески, ја започнува турнејата низ Канада и САД. Синоќа во Отава со својот оркестар требаше да го изведе „Македонисимо“ а своите фанови ги почести со...

    Latest news