More

  TAG

  порача Мицкоски

  Македонија треба да напредува по компетенции, не по припадност, порача Мицкоски

  Европската унија препорачува укинување на балансерот, алатка која определува вработување државни службеници по етничка припадност, изјави мандатарот Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање....

  Очекувам градење добрососедски односи кои доликуваат на 21 век, порача Мицкоски

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на нова влада, Христијан Мицкоски денеска истакна дека како човек, кој ќе ја предводи владата е обврзан...

  Ќе имаме влада со модерна структура, порача Мицкоски

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по прегласувањето во изборната единици 5 очекува обезбедување мнозинство од 62 пратеника во Парламентот. Како што изјави денеска во...

  Оној кој ќе има 61 пратеник ќе ја формира идната влада, порача Мицкоски

  Жалам што сѐ уште раководството на ДУИ живее во некои времиња кои се минато во Македонија. Македонија е држава на сите граѓани во неа,...

  Ќе овозможиме комуникација помеѓу институциите, порача Мицкоски

  „Цениме дека тоа што таму е содржано е практично нешто кое што ќе биде испорачано“, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во поткатост „Каде...

  По 8 мај Македонија ќе биде повторно слободна, порача Мицкоски

  Во овие 15 дена од кампањата за првиот круг за претседателски избори буквално насекаде низ Македонија се чувствува победничката атмосфера, се чувствува како граѓаните...

  Секогаш кога се фатени во кражба вртат на национализам, порача Мицкоски

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од Радовиш ги повика македонските граѓани да не наседнуваат на националистичките провокации од лидерот на ДУИ, Али Ахмети,...

  Latest news