More

  TAG

  починати.

  Регистрирани се 792 нови случаи позитивни на коронавирусот,две лица починаа

  Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се регистрирани 792 нови случаи на ковид-19, две лица се починати, а како оздравени се...

  Ргистрирани нови 920 нови случаи инфицирани и 11 починати лица од ковид 19!

  Во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 502 • Битола – 54 • Куманово –...

  Latest news