More

    TAG

    починаа 29 лица

    1.045 нови случаи на ковид-19, починаа 29 лица

    Во последните 24 часа направени се 4.695 тестови, а регистрирани се 1.045 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство согласно податоците од Институтот...

    Latest news