More

    TAG

    Почина легендарната Бети Дејвис

    Почина легендарната Бети Дејвис

    Американската пејачка Бети Дејвис почина на 77-годишна возраст во својот дом во Пенсилванија. Смртта настапила природно, како што изјавила нејзината блиска пријателка Даниела Маџио. „Со...

    Latest news